SHETLAND VÄST

Resultat Nuntorp den 22 okt. 2016

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1A. Hoppning med ledare 10 cm CR

Resultat

Nellie Jägergren 3 år

Rita

A-ponny

0 fel

CR

Ebba Jegebris 3 år

Wulcan

Häst

0 fel

CR

Hilda Sihlberg 3år

Kompis Birger RS.486

A-ponny

0 fel

CR

Felicia Kjellberg 6år

Birka

A-ponny

0 fel

CR

Anton Andersson, 5 år

Rita

A-ponny

0 fel

CR

Matilda Andersson, 3 år

Rita

A-ponny

0 fel

CR

Saga Bengtsson 3 år

Lilla My

A-ponny

0 fel

CR

Ronja Bengtsson 3 år

Lilla My

A-ponny

0 fel

CR

Tindra Jägergren 2 år

Gizmo

B-ponny

0 fel

CR

Viktor Larsson 4 år

Gizmo

B-ponny

0 fel

CR

Nellie Jägergren 3 år

Rita

A-ponny

0 fel

CR

Liam Alm Fredriksson 8 år

Gizmo

B-ponny

0 fel

CR

Liam Alm Fredriksson 8 år

Gizmo

B-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1B. Hoppning utan ledare 10 cm CR

Resultat

Maja Alfredsson 10 år

Bluemull Darling

A-ponny

0 fel

CR

Maja Alfredsson 10 år

Bluemull Darling

A-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1C. Hoppning med ledare 20 cm CR

Resultat

Fredrika Johansson 8år

Misti

B-ponny

0 fel

CR

Petronella Bohlin 5 år 

Caramell

A-ponny

0 fel

CR

Svea Larsson

Prinz

C-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1D. Hoppning utan ledare 20 cm CR

Resultat

Liam Alm Fredriksson 8 år

Rutan

B-ponny

 

 

Savannah Karlsson 9år

Kompis Birger RS.486

A-ponny

0 fel

CR

Julia Rosenmüller, 12 år

Skogmyrens Heli

A-ponny

20 fel

 

Savannah Karlsson 10 år

Giljans Fiorella

A-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1 F Hoppning 30 cm, ev vuxen på banan tävlingsklass

Resultat

Julia Rosenmüller, 12 år

Skogmyrens Heli

A-ponny

0 fel

1

Savannah Karlsson 10 år

Giljans Fiorella

A-ponny

0 fel

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1H. Hoppning 40 cm tävlingsklass

Resultat

Ellinor Jegebris vuxen

Wulcan

Häst

24 fel 34,98

2

Josefine Svensson

Robban

Häst

4 fel 26,83

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1J. Hoppning 50 cm tävlingsklass

Resultat

Tilda Kristensson, 12 år

Dimmans Aurum

C-ponny

4 fel 34,9

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1K. Hoppning 60 cm CR

Resultat

Tilda Kristensson, 12 år

Dimmans Aurum

C-ponny

4 fel

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1L. Hoppning 60 cm tävlingsklass

Resultat

Josefin Svensson vuxen

Robban

Häst

8 fel

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1M. Handlerhoppning 30 cm CR

Resultat

Jannica Eriksson vuxen

Alexander

A-ponny

 

 

Helene Dellenfalk vuxen

Happy Monday

A-ponny

4 fel

 

Charlotte Dellenfalk vuxen

Happy Monday

A-ponny

0 fel

CR

Annelie Andersson vuxen

Inetta

A-ponny

HANN EJ STARTA

 

Annelie Andersson vuxen

Ronetta

A-ponny

HANN EJ STARTA

 

Tommy Johansson vuxen

Tegens Ayla

Häst

HANN EJ STARTA

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

1N. Handlerhoppning 30 cm Tävlingsklass

Resultat

Jannica Eriksson vuxen

Alexander

A-ponny

 

 

Helene Dellenfalk vuxen

Ulrika Emm

A-ponny

0 fel 25,58

1

Charlotte Dellenfalk vuxen

Helida

A-ponny

0 fel 29,35

2

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

2a. Riden precision barnklass upp till 10 år (portar 90 cm). CR

Resultat

Annie Westerberg 3år

Bluemull Darling

A-ponny

0 fel

CR

Julia Westerberg 5 år

Bluemull Darling

A-ponny

0 fel

CR

Maja Alfredsson 10 år

Bluemull Darling

A-ponny

0 fel

CR

Nellie Jägergren 3 år

Rita

A-ponny

STARTA EJ

 

Liam Alm Fredriksson 8 år

Gizmo

B-ponny

STARTA EJ

 

Ebba Jegebris 3 år

Wulcan

Häst

0 fel

CR

Savannah Karlsson 9år

Kompis Birger RS.486

A-ponny

0 fel

CR

Hilda Sihlberg 3år

Kompis Birger RS.486

A-ponny

0 fel

CR

Anton Olsson 8år  

Cinderella  

A-ponny

0 fel

CR

Felicia Kjellberg 6år

Birka

A-ponny

0 fel

CR

Fredrika Johansson 8år

Cinderella   

A-ponny

0 fel

CR

Fredrika Johansson 8år

Misti

C-ponny

0 fel

CR

Stella Galbas 8 år

Pandora

B-ponny

0 fel

CR

Linnea Segertoft 9 år

Pandora

B-ponny

0 fel

CR

Petronella Bohlin 5 år 

Caramell

A-ponny

0 fel

CR

Svea Larsson

Prinz

C-ponny

STARTA EJ

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

2b. Riden precision barnklass upp till 10 år (portar 60 cm). Tävlingsklass

Resultat

Julia Westerberg 5 år

Bluemull Darling

A-ponny

STARTA EJ

 

Julia Westerberg 5 år

Bluemull Darling

A-ponny

STARTA EJ

 

Maja Alfredsson 10 år

Bluemull Darling

A-ponny

STARTA EJ

 

Maja Alfredsson 10 år

Bluemull Darling

A-ponny

STARTA EJ

 

Savannah Karlsson 9år

Kompis Birger RS.486

A-ponny

0 fel 1,01

1

Hilda Sihlberg 3år

Kompis Birger RS.486

A-ponny

0 fel 2,29

3

Matilda Mathisen 9 år

Prinz

C-ponny

0 fel 1,27

2

Savannah Karlsson 10 år

Giljans Fiorella

A-ponny

4 fel 55,33

4

Petronella Bohlin 5 år 

Caramell

A-ponny

0 fel 2,39

4

 

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

2c. Riden precision juniorklass 11-15 år (portar 90 cm). CR

Resultat

Julia Rosenmüller, 12 år

Skogmyrens Heli

A-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

2d. Riden precision juniorklass 11-15 år (portar 60 cm). Tävlingsklass

Resultat

Julia Rosenmüller, 12 år

Skogmyrens Heli

A-ponny

1,17,03

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

2e. Riden precision seniorklass från 16 år (portar 90 cm). CR

Resultat

Liza Andersson vuxen

Robban

Häst

 

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

2f. Riden precision seniorklass från 16 år (portar 60 cm). Tävlingsklass

Resultat

Ellinor Jegebris vuxen

Wulcan

Häst

20 fel 55 sek

3

Josefin Svensson vuxen

Robban

Häst

12  fel 51,5 sek

2

Lisa Falk vuxen

Sir Walter

Häst

4 fel 1,01

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

3a.  Tömkörning precision barnklass upp till 10 år (portar 90 cm). CR

Resultat

 

 

 

 

 

Savannah Karlsson 10 år

Giljans Fiorella

A-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

3b. Tömkörning precision barnklass upp till 10 år (portar 60 cm). Tävlingsklass

Resultat

Savannah Karlsson 10 år

Giljans Fiorella

A-ponny

0 fel 2,23

1

Hilda Cederberg, 7 år

Sunday

A-ponny

0 fel 3,59

2

 

 

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

3e. Tömkörning precision seniorklass  från 16 år (portar 90 cm). CR

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

 

 

Ann-Sofie Arkholm

Caramell

A-ponny

0 fel

CR

Annelie Andersson

Inetta

A-ponny

Hann ej starta

 

Annelie Andersson

Ronetta

A-ponny

Hann ej starta

 

Tommy Johansson

Tegens Ayla

Häst

Hann ej starta

 

Tommy Johansson

Tegens Ayla

Häst

Hann ej starta

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

3f. Tömkörning precision seniorklass  från 16 år (portar 60 cm). Tävlingsklass

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

 

 

Helene Dellenfalk

Helida

A-ponny

0 fel 54,65

1

Charlotte Dellenfalk

Ulrika Emm

A-ponny

0 fel 1,01

2

Malin Karlsson

Giljans Fiorella

A-ponny

0 fel 1,13

3

Ann-Sofie Arkholm

Caramell

A-ponny

0 fel 1,17

4

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

4e. Precisionskörning seniorklass från 16 år. Vagnens CRbredd+40cm

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

Spårvidd 90 cm TOTALT 130 cm

 

Malin Berggren

Jarmer

Häst

Spårvidd 125 cm TOTALT 165 cm

CR

Annelie Andersson

Inetta

A-ponny

Spårvidd 125 cm TOTALT 165 cm

HANN EJ STARTA

Annelie Andersson

Inetta

A-ponny

Spårvidd 125 cm TOTALT 165 cm

HANN EJ STARTA

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

4f. Precisionskörning seniorklass från 16 år. Vagnens bredd+30cm Tävlingsklass

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

Spårvidd 90 cm TOTALT 120 cm

 

Malin Berggren

Jarmer

Häst

Spårvidd 125 cm TOTALT 155 cm

1:a 0 fel

Helene Dellenfalk 20 år

Helida

A-ponny

Spårvidd 129 cm TOTALT 159 cm

4:e 4 fel 1,01

Helene Dellenfalk 20 år

Ulrika Emm

A-ponny

Spårvidd 129 cm TOTALT 159 cm

3:e 4 fel 54,03

Charlotte Dellenfalk,50

Helida

A-ponny

Spårvidd 129 cm TOTALT 159 cm

2:a 0 fel 1,03

Charlotte Dellenfalk,50

Ulrika Emm

A-ponny

Spårvidd 129 cm TOTALT 159 cm

1:a 0 fel 56,18

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

5a. Riden agility barnklass upp till 10 år. CR

Resultat

Liam Alm Fredriksson 8 år

Gizmo

B-ponny

STARTA EJ

 

Stella Galbas 8 år

Pandora

B-ponny

0 fel

CR

Linnea Segertoft 9 år

Pandora

B-ponny

0 fel

CR

Petronella Bohlin 5 år 

Caramell

A-ponny

0 fel

CR

Nellie Jägergren 3 år

Rita

A-ponny

STARTA EJ

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

5b. Riden agility barnklass upp till 10 år. Tävlingsklass

Resultat

Petronella Bohlin 5 år 

Caramell

A-ponny

0 fel 1,32

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

5f. Riden agility seniorklass från 16 år. Tävlingsklass

Resultat

Lisa Falk

Sir Walter

Häst

0 fel 1,39

1

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

6e. Tömkörd agility seniorklass från 16 år. CR

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

 

 

Ann-Sofie Arkholm

Caramell

A-ponny

0 fel

CR

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

6f. Tömkörd agility seniorklass från 16 år. Tävlingsklass

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

 

 

Helene Dellenfalk

Helida

A-ponny

0 fel 36,1

1

Charlotte Dellenfalk

Ulrika Emm

A-ponny

0 fel 41,8

2

Ann-Sofie Arkholm

Caramell

A-ponny

0 fel 1,04

3

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

7e. In hand agility seniorklass från 16 år. CR

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

 

 

Helene Dellenfalk

Happy Monday

A-ponny

0 fel

CR

Helene Dellenfalk

Helida

A-ponny

0 fel

CR

Charlotte Dellenfalk

Happy Monday

A-ponny

0 fel

CR

Charlotte Dellenfalk

Ulrika Emm

A-ponny

0 fel

CR

Annelie Andersson

Inetta

A-ponny

HANN EJ STARTA

 

Annelie Andersson

Ronetta

A-ponny

HANN EJ STARTA

 

 

Ryttare/kusk

Ponny

Kategori

7f. In hand agility seniorklass från 16 år. Tävlingsklass

Resultat

Jannica Eriksson

Alexander

A-ponny

 

 

Helene Dellenfalk

Helida

A-ponny

0 fel 39,9

2

Charlotte Dellenfalk

Ulrika Emm

A-ponny

0 fel 37,2

1