SHETLAND VÄST

FALKENBERG 10 augusti    (Katalog)

 

BIS & Champion miniungsto: Sandbackas Lagherta no Fear 38-16-0007

 

 

Res-BIS & Champion hingst: Aarupgaards Yanqui RS 785

 

 

Champion sto: Fay v. Stal Polderzicht 38-12-0651

 

 

Champion ministo: Spektras Goldie RS 7305

 

 

Champion ungsto: Trolleby Akleja 38-16-0047

 

 

Champion miniunghingst: Kaïro v.d. Klaverweide RS 812

 

 

Champion minihingst: Pinocchio af Jäboruder RS 689

 

 

Champion valack: Delicat 38-10-0188

 

 

Champion minivalack: Sandbackas Erik den Röde 38-16-0256

 

 

Champion föl: Kongas Another Pearl (W517201)

 

 

Champion miniföl: Moberg's Izidor (L29543)

 

Resultat i webstamboken

GREVAGÅRDEN SKÖVDE Jubileumsutställningen den 13 juli  (katalog)

Färgade ringen

BIS & Champion miniungsto: Sandbackas Diamant 38-17-0227

 

 

Res-BIS & Champion ungsto: Rosenhagas Bijou 38-17-0641

 

 

Champion föl: Emmeros Alice

 

 

Champion miniföl: Melkers Buffy the Vampire

 

 

Champion ministo: Melkers Basic Instinct RS 7623

 

 

Champion sto: Rosenhagas Opera RS 6071

 

 

Champion unghingst: Stellagårdens Kawirac RS 806

 

 

Champion hingst: Aarupgaards Yanqui RS 785

 

 

Champion minihingst: Pure Poison RS 600

 

 

Champion minivalack: Spike 38-10-0338

 

Fler foton från Annette Wadman på denna Länk 

 

Svarta ringen

Foto: Linda Andersson

BIS & Champion sto: Skärgårdens Odd Molly RS 6681

Även utsedd till Overall champion

 

 

Foto: Linda Andersson

Res-BIS & Champion ungsto: Stellagårdens Kola 38-16-0361

 

 

Foto: Linda Andersson

Champion hingst: Volder Morte RS 691

 

Foto: Linda Andersson

Champion föl: Skärgårdens Cavalier (L 20955)

 

Foto: Linda Andersson

Champion valack: Indigo af Jäboruder 38-15-0288

 

Fotoalbum av Linda Andersson

Resultaten i webstamboken

 

 

 

 

* * * * * * *

SÄTILA 25 MAJ  ( katalog )

 

 

BIS & Champion minihingst: Melkers BB King RS 775

 

 

Res-BIS & Champion sto: Fay v.Stal Polderzicht 38-12-0651

 

Foto: Iris Magnusson

Champion ungsto: Sandbackas Zirkon 38-17-0101

 

Foto: Iris Magnusson

Champion ministo: Majken 38-08-0017

 

 

Champion hingst: Eroz af Jäboruder RS 688

 

Champion valack: Getskärs Windy Zigsten 38-16-0480

  

Champion minivalack: Sandbackas Erik den Röde 38-16-0256

 

ÖVRIGA KLASSVIINARE

Foto: Iris Magnusson

Klass 4: Mariques Lupin 38-18-0471

 

Foto; Iris Magnusson

Klass 8: Djupedalens Naomi 38-16-0363

 

Foto: Iris Magnusson

Klass 8M: Furusäters Lea 38-16-0195

 

Klass 3M: Bernhard 38-18-0396

 

Klass 10: Hagdala Elmer 38-13-0484

 

Klass 10M: Ädelssons Cowboy 38-09-0352

 

Klass 15: Primrose v.Stal Olyhof RS 5699

 

Klass 14A: Muller 38-97-4556

 

Klass 14AM: Skäpperöds Augustus RS 500

 

Klass 14B: Red Spotted 38-02-0612

 

Resultaten i webstamboken.